5 listopada w Przedszkolu odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się ogromnym powodzeniem u dzieci i dorosłych. Są zródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobrazni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci przybyły do przedszkolaprzebrane w przepiękne bajkowe stroje. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. Rozpoznawały bajkowe postaciei tytuły bajek z których pochodzą, segregowały rekwizyty z bajek układały puzzle, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w konkursach, tańcach.Dzieci odwiedziła też Pani Ewa Ratuś-oczywiście z nową bajka o przygodach Myszk. Przedszkolacy z zainteresowaniem słuchały i chętnie wypowiadały sie na temat zachowania bohaterki.

Dzień z bajkami upłyną w miłej i radosnej atmosferze wsólnych zabaw. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci oraz słodkiego poczęstunku oraz Pani Ewie za odwiedziny na które zawsze czekamy.
Nauczycielki grup.